יום ב', ל’ בכסלו תשע”ח
דף הבית דבר המנהלת אתרי הכיתות מידע להורים יצירת קשר
יועצת גלריה הנהגת הורים מעברים חדר מורים .
קרא עוד...
קרא עוד...
הפנינג גדול היה פה! במרחבי בית הספר התייצבו באחריות רבה לאחר ימים של מחשבה והשקעה מועצת מצמיחים שלנו וועדת שפה יחד עם מפעילים נוספים שהתגייסו לקחת חלק בתחנות הפנינג חנוכה ששילבו בנוסף לחווייה גם מיומנויות שפה, חשבון, פעילות גופנית והרבה שיתוף פעולה. בין התחנות: חדר חושך, קולעים לכד, גלה את הנס, סופגנייה עוברת, אות וסביבון, חנוכה זה בא בחשבון ועוד.כל תלמידי הכיתות נהנו מיום חווייתי ומעשיר בנושא חנוכה!!תודה גדולה למועצת מצמיחים, וועדת שפה ושאר המפעילים על היותכם מצמיחים את בית הספר ותורמים להווי חברתי מיוחד במינו. חג חנוכה שמח
קרא עוד...
שישי שיא בנושא חנוכה וערך השונותנפתח בטקס שופע אור ויצירהבהובלת כיתה ג' 2 עם המחנכת שרית וצוות אומנויות. התלמידים הציגו קטעי אומנות מרגשים. בטקס עלתה להופיע לראשונה המקהלה הצעירה של שכבת ב' כשאביטל מנצחת על הכל ובנוסף, הנבחרת המוזיקלית הפגינה יכולות ריקוד מרשימות בשיר מקורי שנכתב, הולחן והוקלט באולפן בית הספר שלנו.המשך היום עבר בפעילויות חווייתיות בכיתות! שכבת א-ב נהנתה מהפעלה עם בובות תאטרון שסיפרו את סיפור החנוכה מנקודת מבטו האישית כילד בימי החשמונאים והדמויות הייחודיות הראו לכולנו את "חנוכיית הדילמות" וכמה שזה לא פשוט תמיד לבחור בטוב! בנוסף, הכינו סביבוני ענק מקושטים ושונים ונהנו ממשחק בינגו לחנוכה! שכבת ג-ד גם היא התעשרה מפעילות מגוונת ועשירה בידע שפתי באמצעות משחק אור וחושך בלשון למדו על ביטויים ופתגמים, למדו על מלחמת התרבות בין המכבים ליוונים ועל ההתמודדות שלהם עם דילמות מחיי היומיום והכח הרב שבידיהם- זכות הבחירה. התלמידים יצאו עם ערכת משחקים אישית 'חנוקלף' לכל המשפחה. שישי שיא בנושא חנוכה וערך השונות היה מתובל בכל כך הרבה פעילות מעשירה וחווייתית, תודה לוועד ההורים שלנו על הסופגניות המתוקות. אין ספק שנשאר לנו טעם של עוד מהיום הזה!!
קרא עוד...
כל תלמידי "דבורה עומר" יצאו הבוקר לטיול שנתי מגבש ומהנה! כל כיתה יחד עם המדריך/ה שלה צעדו עם הרוח הקלילה במסלול הליכה מאתגר. כיתות א-ב יצאו לתל חדיד. בדרך פגשו מגוון סוגי אבנים, קקטוסים, אצטרובלים היו גם טעימות מעץ חרובים וסברס..שמעו סיפורים מעניניים על באר המים והמערה המסקרנת.כתות ג-ד יצאו לטיול בפארק קנדה.התחילו את הטיול בארוחת בוקר משותפת בפארק ולאחריה יצאו לטיול רגלי. למדו על הצמחיה והחי במקום על קרבות המכבים באזור. נכנסו למערה חשוכה ופילסו את דרכם החוצה.. בסיום המסלול, כל הכיתות והצוות נפגשו יחד במצפה מודיעין לבישול אוכל שדה. לשנו בצק בידיים והופ ישר על הטאבון.. שמן זית עם זעתר ומי שרצה ממרח שוקולד, תוסיפו לזה כוס תה חם על מחצלת עם המון חברים. היה טיול מהנה ומגבש במיוחד!!
קרא עוד...
הפתעה מהולה באושר לאחר פירוק מכשיר חשמלי! היום תלמידי ב' פירקו והרכיבו בהנאה ובעניין רב. למדו גם על מיחזור של מוצרים אלקטרוניים.ובשעת חלום כיתות ג' נהנו מתהליך של פיתוח. המציאו סיפור לתוצר משותף. כל תלמיד צייר חיה, הדביק על קרטון ביצוע, צבע וגזר.
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
תלמידי ועדת שפה, נציגי כתות ג-ד, יצאו לסיור חוויתי ומלמד במערכת ידיעות אחרונות, וברגע אחד הפכו לכתבי עיתון מדופלמים.התחלנו את הסיור בתמונה קבוצתית, צפינו במחסן גלילי הנייר הענקיים עליהם מדפיסים את העיתון. למדנו על שלבי הפקת העיתון, מקבלת הידיעה הראשונית, אימות המידע, דרך הזנקת הכתבים והצלמים למקום הארוע, שלב העריכה ועד לפרסום העיתון.את שלמדו יישמו התלמידים בעריכה והפקה של העיתון הבית ספרי בסוף השנה.
קרא עוד...
בחודש האחרון התקיימו פעילויות גיבוש ספורטיביות לכל כיתה בניצוחה של שירה המורה לחנ"ג, הפעילות הדגישה את המעורבות החברתית הנדרשת להצלחת כל המשימות!אז מה היה לנו?המון שיתוף פעולה, עבודת צוות,פרגון ועידוד קבוצתי לחוויה מהנה במיוחד !!
קרא עוד...
פעילות שישי בש"ש היום בדבורה עומר הייתה עשירה וחוויתית!במסגרת שבוע הבטיחות בדרכים התקיימו שיעורי זה"ב במגוון נושאים חשובים לפי שכבות: כללי זהירות בחציית כביש, בטיחות במשחק וחשיבות חגורת הבטיחות ורכיבה בטוחה על אופניים.בנוסף, פרויקט חונכים יצא למרחבים למשחק משותף עם כיתות א'.שכבת ב' השלימו את חגיגות טקס קבלת תורה במפגש מרגש עם זאב הסופר סת"ם (שאוהב גם סתם לספר סיפורים מרתקים) התלמידים נחשפו לכל המושגים שלמדו והתעשרו בידע מעניין.ואחרון חביב, פעילות החקר בנושאים ישראליים התחילה רשמית, התלמידים נהנו מחידון אינטראקטיבי משעשע בספרייה. היה כיף!!
קרא עוד...
בדבורה עומר התקיים ביום שישי אירוע מרגש ומיוחד במינו!תלמידי כיתות ב' קבלו את ספר התורה!התלמידים הנרגשים שלנו נכנסו לבית הספר בשיירה חגיגית מלווים בכלייזמרים והמיסו לבבות בריקוד עצמתי מלא אחווה ובשירתם האחידה והמרגשת והיוותה חלק נכבד ממופע שהנחו מכון בינה שעוסק בהנחלת היהדות והישראליות והערכים הנותנת מקום לכל אחד להאמין בדרך שלו. הרכב מוזיקלי ייחודי בו אתם ההורים לקחתם חלק חשוב בשיתוף אישי ובמעורבות להענקת המסורת המשפחתית שלכם לילדכם יחד עם ספר התורה שקבלו ביום מרגש זה.מסר של אחווה, עזרה , ערכי משפחה ונתינה היוו את המסר העיקרי בטקס. זו הייתה חוויה בלתי נשכחת שתזכר לאורך שנים!
קרא עוד...
בשישי התקיים שישי שובר שגרה שכולו חגיגה של דמוקרטיה,מעורבות חברתית, נתינה וגיבוש. אחרי שבוע של קמפיין בחירות והצגות המצעים חתמנו בבחירות בקלפי ברוח הדמוקרטיה למועצת מצמיחים. נהננו בפעילות ספורטיבית רב שכבתית מעצימה במגרש הספורט החדש שלנו. תודה לשכבה ד׳ שהפעילו , עזרו לקחו אחריות באופן מעורר השראה.
קרא עוד...
"ידוע הרי שבחודש תשרי מתחילה לי שנה חדשה.."ביום שלישי ה-19/9 התקיים הפנינג ראש השנה מושקע, מגוון וייחודי. היום כלל: יריד חגי תשרי שהתמקד בערך ההתחדשות דרך שאיפות, חלומות, סליחה ושמחה דרך פעילויות שונות שהועברו באמצעות מתודות של משחקים, סרטונים, הצגה ויצירה.סדר ראש השנה סביב שולחנות ערוכים וסימני החג. והכנת כרטיס ברכה לשנה טובה למשפחות. שתהיה לכולם שנה טובה וחג שמח
קרא עוד...
שישי שיא בסימן "משאלות לשנה חדשה" היה עשיר, מגוון, חברתי ויצירתי! כל התלמידים עסקו ביצירה "עץ הכוכבים" ובעקבות השיר כתבו ושתפו במשאלותיהם.בנוסף, פרויקט חונכות ממשיך לתפוס תאוצה! מרגישים באוויר את תחושת הביטחון והשייכות שכיתות ד' מעניקים לאלפים ובאותה מידה גם מקבלים בחזרה "לתת זה לקבל".תוסיפו לזה את חגיגות יום ההולדת, משחקי הגיבוש והחולצות הלבנות.. ממש יום חג!נשאר לכם רק לחכות בסבלנות למראה עץ המשאלות של דבורה עומר
קרא עוד...
משהו חדש מתחיל..תלמידי כיתות ד' שלנו יוצאים השבוע ב"פרויקט חונכות" מרגש וייחודי לתלמידי כיתות א'.הם עמלו להכין מגוון פעילויות מעשירות ומגבשות ומחכים בהתרגשות למפגש הכרות ראשוני עם החניכים נאחל להם בהצלחה!
קרא עוד...
מופע "זה"ב מדור לדור" בסימן שלום כיתה א' נחת בבית ספרינו לאירוע מוזיקלי ומרגש לתלמידי כיתות א' יחד עם הסבים והסבתות היקרים.גם תלמידי כיתות ב זכו לקחת חלק בחוויה המשלבת בתוכה מסרים חשובים לשמירה על הבטיחות בדרכים!הנה מעט מהרגעים המרגשים..
קרא עוד...
לאחר הכנות מרובות, בית הספר פתח הבוקר את שעריו בחגיגיות והתרגשות רבה!תלמידי כיתה ב1 בהובלת המחנכת ג'ניפר קיבלו את תלמידי כיתות א' בטקס מרגש שכולו שיר, שלום וברכה לתחילתה של דרך חדשה.בכל כיתה נערכה פעילות חוויתית להכרות בין התלמידים והמחנכות.
קרא עוד...
משפחת בית-ספר "דבורה עומר" היקרה, היום פתחנו בהתרגשות רבה את שנת הלימודים הרביעית בבית ספרנו הצומח עם 380 תלמידים ותלמידות, בשלוש עשרה כיתות אם. ברצוני לברך את התלמידים החדשים ומשפחותיהם שהצטרפו לבית ספרנו – תלמידי הגן ותלמידים נוספים שנקלטו בכיתות השונות - ברוכים הבאים למשפחת "דבורה עומר". צוות המורים שלנו צמח וגדל, קלטנו מחנכות נוספות ומורים מקצועיים. מורן שחם התמנתה לסגנית ביה"ס , ומורים נוספים התמנו לבעלי תפקידים. אנחנו מאחלים לכולם בהצלחה בתפקידם החדש. חנכנו את השלב האחרון במבנה הקבע. בית ספרנו מזמן לתלמידים סביבות למידה מגוונות, עתירות טכנולוגיה המעודדות חשיבה יצירתית וחקרנית. ייחודיות בית ספרית – גם השנה, הרחבנו את מערך שיעורי ההעשרה בשילוב אמנות רב תחומית במסגרת תל"ן. בנוסף לתכנית הליבה של משרד החינוך, תלמידי דבורה עומר לומדים שיעורי העשרה באמנויות: אומנות פלסטית, מוזיקה, בקצב הגוף, דרמה יוצרת, היפ-הופ, כתיבה יצירתית והלחנה וקולנוע חוויתי. זאת על מנת לאפשר הקשבה לעולם הפנימי, היצירתי והייחודי של כל תלמיד ותלמידה, לעודד חשיפה והעצמה של החוזקות ולאפשר מרחב משמעותי לביטוי אישי יצירתי. אשכול מדע וטכנולוגיה – בשנה"ל תשע"ח כל תלמידי דבורה עומר ילמדו באשכול מדע וטכנולוגיה בנושאים כגון: רובוטיקה , פיזיקה של צעצועים-מייקרים, תכנות, מחשבים, קסמי מדע, חשיבה מתמטית ועוד. אנו מאמינים ששיעורים אלה יתרמו לטיפוח חשיבה טכנולוגית, חקרנית, יזמית ויצירתיות. בית ספר מקדם בריאות –אנחנו ממשיכים בתהליך ההסמכה כבית ספר מקדם בריאות. במסגרת זו נמשיך ונפעיל תכניות לקידום תזונה נכונה וכושר גופני בביה"ס. החל מכיתה ג' ילמדו שעת חינוך גופני נוספת. אנו תקווה לשתף אתכם ההורים בתהליכים ולשאוף לכך שתלמידינו יגיעו מצוידים בארוחות עשר בריאות ומזינות. עת הדעת – בשנה"ל תשע"ח רכשנו מנוי למערכת טכנולוגית יישומית "עת הדעת". המערכת מאפשרת למורים להעשיר את ההוראה במגוון משימות יחידניות, המותאמות לכל תלמיד, ליישום הידע בכיתה ובבית. אנחנו מזמינים אתכם ההורים להתעניין במשימות המתוקשבות המוצעות לתלמידים ולעודד אותם ללמוד ולהתנסות באופן עצמאי. בשנה"ל תשע"ח התחדשנו במגוון סביבות למידה בהן: · חדר אנגלית - המצוייד במחשבים ניידים מאפשר למידה הטרוגנית ומתוקשבת ומציג מגוון של אמצעי הוראה יצירתיים. · סדנא חלו"ם – חושבים, לומדים ומייצרים – חדר המצוייד הן בציוד מלאכה: נגרות, תפירה, כלי עבודה שונים וכיו"ב ובהמשך בציוד טכנולוגי מתקדם כגון אייפדים, מדפסת תלת מימד חותכי ליזר ועוד. · אולפן הקלטות – המאפשר לתלמידים להקליט שירים שנכתבו והולחנו בשיעורי כתיבה יצירתית, מוזיקה ודרמה. כמו כן חדר זה יאפשר לשדר תוכן ומוזיקה בשיעורים ובהפסקות. אחריות ודרך ארץ – השנה, במסגרת חגיגות ה-70 למדינת ישראל נפעיל מגוון תכניות חברתיות ותכניות ייחודית להקניית ידע וטיפוח ערכים הומניסטיים וישראליים: שישי בש"ש (שובר שגרה)אותו נרחיב ונפתח בכל יום שישי באשכול תרבות ישראלית וחברה, טקסים, אירועים, מועצת מצמיחים, הפסקות פעילות בכל יום המופעלות על ידי התלמידים , ספריה, מקהלת ביה"ס ועוד ועוד. אני תקווה, שכל אחד ואחת מכם, התלמידים החדשים והוותיקים המשפחות והמורים יקבל מרחב לביטוי אישי, יצירתי ועשיר, ושנמשיך "לחלום, ליצור לצמוח".בברכת שנה טובה ובהצלחה, צוות המורים ומנהלת בית הספר מירב רזניק
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
תלמידים יקרים, הנכם מוזמנים לכתוב על הבילוי המשפחתי האהוב עליכם.
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
קרא עוד...
"בכל התחלה נדרש ממך לפתוח דלתות חדשות , המפתח אליהן טמון בנתינה ובעשייה" (רבי נחמן מברסלב)
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
בתחרות רובוטיקה המתקיימת במסגרת JUNIOR FLL העולמי, התחרות מתקיימת בארץ על ידי עמותת FIRST והטכניון. נבחרת הרובוטיקה מכיתות ב בבית ספר דבורה עומר בפתח תקווה השתתפה בפסטיבל הרובוטיקה, בנושא שימוש נבון בפסולת, שהתקיים היום בתפוח פיס למדעים ביהוד. במהלך טקס הסיום, השופטים העניקו לקבוצת את פרס "הפרזנטציה המנצחת" וציינו כי פרס זה ניתן בהוקרה לקבוצה אשר הציגה באופן ברור, מאורגן ומסודר את פעילותה לאורך העונה, עוד ציינו השופטים כי "הקבוצה הגיעה מוכנה להצגת הפרויקט, כל ילד לקח חלק פעיל ושווה בהצגת הרעיון וגם בהפעלת הדגם. הדגם היה מאוד מושקע ומקיף והציג בצורה טובה את הנושא הנבחר" (הנושא הנבחר-מחזור זכוכית).
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
תלמידי ביום שישי (26/2) זכתה נבחרת תלמידי כיתה ב' של בית הספר דבורה עומר פתח תקווה בפרס "התכנות" בפסטיבל הרובוטיקה שהתקיים בבית הספר להנדסאים בהרצליה. במהלך התחרות, אשר מתקיימת במסגרת JUNIOR FLL העולמי, ובארץ על ידי עמותת FIRST והטכניון, הציגו התלמידים בפני חבר השופטים את הרובוטים שבנו והפגינו את פועלם המשותף בצורה נהירה, ברורה ומעוררת השתאות. בטקס הסיום של התחרות, העניקו השופטים לנבחרת את פרס "התכנות" וציינו כי "פרס זה ניתן בהוקרה לקבוצה אשר עשתה שימוש בעקרונות תכנות יוצאים מן הכלל" . עוד ציינו השופטים כי "הקבוצה מיוחדת ומדהימה! הם הציגו בצורה מפורטת ומרשימה הן את עבודת החקר והן את הדגם הרובוטי, תוך שיתוף פעולה ורוח צוות, הם עשו עבודת מחקר מעמיקה וחשובה, כל הכבוד!
קרא עוד...
קרא עוד...
תמסורות באמצעות גלגלי שיניים (הורדת הילוך, העלאת הילוך, כיוון זהה, כיוון מנוגד)
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
אירועים
לקראת כיתה א
תוכנית הלימודים
למידה בשעת חירום
חדשות
מידע להורים
מפתח הל"ב
גיאומטריה בראי האומנות
רובוטיקה
שכבת א'
שכבת ב'
שכבת ג'
מערכת תשלומי הורים
בריאות
ארכיון