יום ד', ל’ בניסן תשע”ז
דף הבית דבר המנהלת אתרי הכיתות מידע להורים יצירת קשר
יועצת גלריה הנהגת הורים מעברים חדר מורים .
יריד האור- ארוע התרמה למען ילדים חולים ומשפחותיהם דרך עמותת "שמחה לילד" היה הצלחה מסחררת. שיתוף פעולה מעורר השראה של תלמידים והורים וגיוס של כמעט 35000 ש"ח. היה מרגש ומחמם את הלב. כל הכבוד לכולם
קרא עוד...
שישי בש"ש בנושא פסח, שהחל בטקס מקסים ומושקע של כיתה א1 בהובלת המחנכת ג'ניפר אלמוג. לאחר מכן, התלמידים השתתפו בפעילות של חל"ד, בה צפו בסרטונים ושיחקו במשחקים הקשורים במנהגי החג, לרבות חידון "טריוויה" אינטראקטיבי. בנוסף לכל שלל הפעילויות, נהנו הילדים מאפיית מצות בחצר בית הספר. נאחל לכולם חג שמח וחופשה מהנה.
קרא עוד...
קרא עוד...
יוזמה זו משקפת הלכה למעשה חדשנות פדגוגית ושילוב הייחודיות הבית ספרית , אומנות רב תחומית וטכנולוגיה , בעשייה החינוכית שלנו.
קרא עוד...
במסגרת שבוע החינוך נהנים התלמידים ממגוון פעילויות. עד כה נהנו התלמידים מתכנית כחול- לבן כל הזמן: פעילות המעניקה לילדים הבנה ראשונית לכח הקנייה מעודדת אותם להשפיע על הסביבה הכלכלית שלהם באופן אקטיבי וחושפת אותם למגוון רחב של מוצרים ישראלים. ויצירה=שינוי: פעילות תערוכת מדע אינטראקטיבית נודדת בה התלמידים משחקים ולומדים על מערכת השמש, כוחות בחלל, אסטרואידים, חללית העתיד ועוד.
קרא עוד...
פתחנו את שבוע החינוך ביום פתוח להורי בית הספר שיכלו לחוות קצת ממה שילדיהם עושים כל יום. את היום המיוחד פתחנו בקונצרט של כלל התלמידים. בקונצרט התלמידים ניגנו על כלי נגינה שהם בנו במסגרת יוזמה חינוכית של בית הספר, "לחקור, ליצור, לנגן". שעוסקות בלמידה חקרנית המשלבת טיפוח יצירתיות ומקום לביטוי אישי של כל ילד וילדה. במסגרת התוכנית התלמידים חוקרים כלי נגינה, מתקופות שונות ומתרבויות שונות. בהמשך עברו ההורים בחופשיות בין הכיתות בהן למדו מגוון נושאים. (בהמשך יועלו סרטונים מהקונצרט)
קרא עוד...
חגגנו את פורים במסיבה מושקעת ומלאת צחוק. פתחנו את היום בהצגת התחפושות; והיינו פעורי פה מהיצירתיות שהילדים הפגינו בבחירת התחפושות ורמת ההשקעה. אחר כך הילדים נהנו ממופע שכלל תהלוכה של כל כיתה והצגת התחפושות, מופע קסמים. בנוסף לכך;בכיתה חולקו משלוחי מנות, אשר נקנו כתרומה מעמותת "חיים לאלון". היה יום שמח ומבדח; כיאה לפורים.
קרא עוד...
בהמשך השבוע נהנו התלמידים מיום ספורט בו השתתפו התלמידים במגוון תחנות שונות, יצירת כרזות וכללים לשמירה על הבריאות, בינגו בריאות ויום כדורגל. היה שבוע פורה והתלמידים הטמיעו את חשיבות הבריאות בחייהם.
קרא עוד...
היוזמה: "לחקור, ליצור, לנגן"בית ספר דבורה עומר פתח תקווה.ראש הצוות היוזם: אלי חוליבבית הספר פותחה יוזמה חינוכית רב תחומית ייחודית "לחקור, ליצור לנגן", שעוסקות בלמידה חקרנית המשלבת טיפוח יצירתיות ומקום לביטוי אישי של כל ילד וילדה. במסגרת התוכנית התלמידים חוקרים כלי נגינה, מתקופות שונות ומתרבויות שונות. עבודת החקר מתבצעת בקבוצות למידה שיתופיות, תוך שימוש במגוון כלים טכנולוגיים ומיומנויות המאה ה-21. התלמידים מתכננים, בונים ומעצבים כלי נגינה יצירתיים וחדשניים המאפשרים ביטוי עצמי יצירתי ושכלול תפקודי הלומד. התלמידים לומדים לנגן על הכלי אותו יצרו וחקרו ולבסוף יציגו קונצרט בו ידגימו נגינה על הכלים שבנו.https://www.facebook.com/ kerenyozmot/
קרא עוד...
במסגרת שבוע הבריאות, היום התחיל בבוקר של כושר ובהפסקה התקיימה תחרות ״הכיתה הרוקדת״ שבה ניצחה הכיתה עם מספר המשתתפים הגדול יותר. ב2 מקום ראשוןא3 ו-א4 מקום שניג11 מקום שלישי בהמשך היום יצאו קבוצת תלמידים עם המורה שירה לנקות את ה״סקייט פארק״ הסמוך לבית הספר. התלמידים הבינו את משמעות נקיון הסביבה והתרגשו מהחוויה
קרא עוד...
אתמול פתחנו את שבוע המודעות לבריאות בסימן פוריםבהצלחה רבה! התלמידים וגם המורים הגיעו לבית הספר בפיג'מות ואת הבוקר התחלנו בפעילות גופנית של כלל בית הספר ברחבה המרכזית. בארוחת הבוקר נרשמה התלהבות לנוכח האוכל הבריא והטעים אשר הוצע לתלמידים מכל אבות המזון: גבינות, ירקות, ביצים, טונה, לחמים ועוד. התלמידים הפעילו את היצירתיות שלהם בכך שהרכיבו פרצופים ומגוון צורות מהכריכים מה שאוסיף עניין לארוחה. כל הכבוד לכולם על שיתוף הפעולה בכדי להעלות את מודעות הילדים לחשיבות אורח חיים בריא, לרבות תזונה נכונה היה כייף גדול כיאה לחודש אדר!
קרא עוד...
יריד פורים בבית הספר. הילדים נפגשו עם דמויות ומנהגי החג (מקרא מגילה, משלוח מנות מתנות לאביונים ומשתה ושמחה)היריד נפתח בהקניה דרך סרטונים וחידות ובמשחק מסלול קבוצתי חוויתי. בנוסף, הכינו הילדים כובעים צבעוניים בסימן פריחה לעדלאידע. היה מקסים.
קרא עוד...
תלמידי בית ספר דבורה עומר ממשיכים לקטוף הישגים, אתמול (01/03) זכתה נבחרת תלמידי כיתה ג' של בית הספר בפרס "ההתמדה" בתחרות הרובוטיקה הארצית שהתקיימה בהיכל קבוצת שלמה בתל אביב. במהלך התחרות, אשר מתקיימת במסגרתJUNIOR FLL העולמי, ובארץ על ידי עמותתFIRST והטכניון, הציגו התלמידים בפני חבר השופטים את עבודת החקר והדגם הרובוטי שבנו והציגו את פועלם המשותף. בטקס הסיום של התחרות, העניקו השופטים לנבחרת את פרס "ההתמדה" וציינו כי " פרס זה ניתן בהוקרה לקבוצה אשר הפגינה יכולת התמדה ונחישות למרות האתגרים הרבים". עוד ציינו השופטים כי "חברי הקבוצה הציגו את הדגם והפרויקט בצורה מאוד יפה שהראתה הבנה של הנושא שחקרו".כל הכבוד!
קרא עוד...
תלמידי כיתות ב' נהנו מתיאטרון בובות על חוטים בנושא תיבת נח.התלמידים נחשפו למורכבות של החיים בתיבה במשך שנה שלמה,תוך מדרשים ואגדות שלא מופיעים במקרא. התיאטרון היה מצחיק, חווייתי ומרתק.
קרא עוד...
קרא עוד...
ציינו את יום המשפחה בשישי שובר שגרה מעניין ומהנה. ניסינו להעביר את המסר כי משפחה היא ערך נשגב וכל כך משמעותי בחיינו. כיתה ב'1 הציגה זאת בטקס מיוחד, מעשיר, מלהיב ובעיקר בצורה מרגשת. הטקס כלל הסבר אודות יום המשפחה ומקורו, שולבו קטעים בעלי גוון הומוריסטי. כמובן שגם שירים, ריקודים והצגה מלאה ביצירתיות. ילדי בית הספר כתבו ויצרו ברכות מיוחדות ולקחו חלק מהצגה מטעם עמותת חל"ד.
קרא עוד...
במסגרת שיעורי אורח חיים בריא בכיתות א' וכישורי חיים בכיתות ב' למדו התלמידים על מגוון האפשרויות שיש להכנת כריך בריא בהקשר של תזונה נכונה . כל תלמיד הרכיב את הכריך שלו ובאו עם הכריך הבריא המועדף שלהם לבית הספר. התלמידים שיתפו במה שהביאו ונהנו לאכול בריא
קרא עוד...
בית הספר משתתף השנה באליפות משחקי המתמטיקה לבתי ספר יסודיים המאורגנת על ידי משרד החינוך. אליפות המתמטיקה תתבסס על פעילויות באתר ״ עשר אצבעות״. מטרת האליפות לקרב את התלמידים אל תחומי המתמטיקה באופן מהנה ומאתגר , ולהגביר את המוטיבציה ללמוד מקצועות מדעיים וטכנולוגיים . יישר כח לתלמידים שלנו!
קרא עוד...
תלמידי שכבת ג' בחרו מנהיג, חקרו אחר פועלו וחייו, הכינו מיצג והציגו אותו.
קרא עוד...
"חג לפרח חג ליער,חג לכל אילן"- בהתרגשות רבה ערכנו שישי בש"ש סיום מחצית א' בנושא ט"ו בשבט וערך החודש אחריות.היום כלל טקס מקסים של כיתה ב3, סדר ט"ו בשבט בליווי ברכות החג, פעילות הקשורה לשמירת הסביבה והטבע שלנו וכמובן חלוקת תעודות מחצית א'.
קרא עוד...
פעילות ייחודית לכיתות א' שהעבירו מדריכי "אנשים באדום"- הרצאה המדגישה את ההיבט הרגשי ניתנה להורים, לסבים ולסבתות זאת מתוך הנחה כי" המבוגר האחראי" מלווה את הילדים ומשמש דוגמא להתנהלות נכונה ומשחק ה"קליקים" בשיתוף ההורים, הסבים, הסבתות והילדים עורר התלהבות והתעניינות רבה. המשחק שם דגש על כללי התנהגות בכבישים, בהליכה ובנסיעה, לכל המשפחה. מטרת הפעילות לעורר מודעות לדור הצעיר, על מגוון הדרכים בהן ניתן להתמודד עם מצבים שונים בנסיעה ובדרכים.
קרא עוד...
כיתות ג' ביקרו במוזיאון האדם והסביבה. הילדים נהנו מפעילות חווייתית, מעשירה ומרתקת בנושא מים: איכות המים, מחזור המים בטבע , מי תהום, והתפלת המים.
קרא עוד...
טעימות קצרות מתוך הקונצרט של היצירות הנלמדות בשיעורי המוזיקה בבית ספרינו בביצוע מקסים של הרכב הקאמרי מתזמורת נתניה מציג יצירות מוזיקליות לפי תכנית מיוחדת לכיתות ב'
קרא עוד...
קרא עוד...
ציינו היום את יום ה-100 באמצעות משימות מגוונות הקשורות למספר מאה. שכבת ב' ו-ג' השתתפו בפעילות של חל"ד על ״ אהבת הימים״-לראות את החיים מנקודת מבט חיובית
קרא עוד...
פעילות "אגדות מתעוררות"-פעילות מעשירה וחוויתית בספריית בית ספר לשכבת ג' עם המאייר יניב שמעוני ותלמידי חטיבת " ברנר" ושעת סיפור עם ראש העיר, מר איציק ברוורמן
קרא עוד...
ביום השפה העברית לציון יום הולדתו של אליעזר בן יהודה התלמידים נהנו מפעילות "אלוף העברית" בליווים שך מועצת מצמיחים, ממפגשים עם המאיירת נורית צרפתי והסופרת לימור שמחוביץ'
קרא עוד...
היום היה יום ייחודי ומעשיר במיוחד - יום השפה העברית. התלמידים הקדישו המון מחשבה והשקעה והתחפשו לניבים. היה מקסים ומרגש.
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
ילדי מקהלת ביה"ס הגיעו לבית אבות "נווה שלו" לכבוד חג החנוכה שהוא חג של אור. אין ספק שהצליחו לרגש ולהאיר את דיירי הבית והצוות. תודה לאביטל, לג'ניפר, להורים המלווים ולועדת קשרי קהילה על היוזמה המבורכת. חג שמח ומאיר.
קרא עוד...
תודה לתלמידי והורי כיתות א' על היצירתיות וההשקעה
קרא עוד...
למידה משמעותית בדרך חווייתיתחשבון בכיתות א'קסמי מדע בכיתה ג'וחקר חנוכיות בכיתה ג'
קרא עוד...
טיול שנתי לכל תלמידי בית הספר במקורות הירקון: דרך מבצר אנטיפטרוס וקטעי הנחל. השתעשענו במשחקי מים במבצר ובסוף חיכו לנו תחנות בישולי שדה בהם אכלנו פיתות בטאבון ושתינו תה צמחים. היה כייף
קרא עוד...
טקס חגיגי ומרגש בבית הכנסת "ניגוני חיים" של שכבת ב'- בשיר, ריקוד ומשחק. היה מקסים
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
תחילת היום פתחנו בטקס מרגש שערכו תלמידי כיתה ג'2 של המחנכת אביב שמש. הטקס לווה בקטעי קריאה (המתארים את פועלו של יצחק רבין תוך הדגשת ערך הסובלנות), שירה וריקוד . לאחר הטקס ניהלנו בכיתות שיח בנושא סובלנות, לוקחים אחריות על המילים ודמוקרטיה
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
הפסקות שאף פעם לא משעמם בהן- משחקי רצפה גדולים, הפסקות פעילות והרקדות
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
השתתפות מקהלת בית הספר בכנס מקהלות "אפרוחים". הם זכו לכבוד גדול גם כי מדובר במקהלה הצעירה ביותר וגם כי זו הפעם הראשונה שלהם על במה.
קרא עוד...
יצירות "שטיחים מעופפים" שנעשו על ידי תלמידי דבורה עומר במסגרת שיעורי גיאומטריה בראי האומנות מוצגים בימים אל בלשכת מנהלת המחוז במשרד החינוך בתל אביב.
קרא עוד...
לב פרפרים גדול וצבעוני. התלמידים לומדים על ערך הנתינה בעקבות הפרויקט "הפרפרים של עומר", פרוייקט ייחודי שנולד מתוך כאב ומלמד על נתינה מיושם בימים אלו בבית ספרנו.
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
תלמידים יקרים, הנכם מוזמנים לכתוב על הבילוי המשפחתי האהוב עליכם.
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
קרא עוד...
"בכל התחלה נדרש ממך לפתוח דלתות חדשות , המפתח אליהן טמון בנתינה ובעשייה" (רבי נחמן מברסלב)
קרא עוד...
קרא עוד...
הילדים נהנו מטקס של כיתה א/3, משזירת פרחים, משחקי חפש את המטמון ובינגו וקבלת שבת.
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
בתחרות רובוטיקה המתקיימת במסגרת JUNIOR FLL העולמי, התחרות מתקיימת בארץ על ידי עמותת FIRST והטכניון. נבחרת הרובוטיקה מכיתות ב בבית ספר דבורה עומר בפתח תקווה השתתפה בפסטיבל הרובוטיקה, בנושא שימוש נבון בפסולת, שהתקיים היום בתפוח פיס למדעים ביהוד. במהלך טקס הסיום, השופטים העניקו לקבוצת את פרס "הפרזנטציה המנצחת" וציינו כי פרס זה ניתן בהוקרה לקבוצה אשר הציגה באופן ברור, מאורגן ומסודר את פעילותה לאורך העונה, עוד ציינו השופטים כי "הקבוצה הגיעה מוכנה להצגת הפרויקט, כל ילד לקח חלק פעיל ושווה בהצגת הרעיון וגם בהפעלת הדגם. הדגם היה מאוד מושקע ומקיף והציג בצורה טובה את הנושא הנבחר" (הנושא הנבחר-מחזור זכוכית).
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
תלמידי ביום שישי (26/2) זכתה נבחרת תלמידי כיתה ב' של בית הספר דבורה עומר פתח תקווה בפרס "התכנות" בפסטיבל הרובוטיקה שהתקיים בבית הספר להנדסאים בהרצליה. במהלך התחרות, אשר מתקיימת במסגרת JUNIOR FLL העולמי, ובארץ על ידי עמותת FIRST והטכניון, הציגו התלמידים בפני חבר השופטים את הרובוטים שבנו והפגינו את פועלם המשותף בצורה נהירה, ברורה ומעוררת השתאות. בטקס הסיום של התחרות, העניקו השופטים לנבחרת את פרס "התכנות" וציינו כי "פרס זה ניתן בהוקרה לקבוצה אשר עשתה שימוש בעקרונות תכנות יוצאים מן הכלל" . עוד ציינו השופטים כי "הקבוצה מיוחדת ומדהימה! הם הציגו בצורה מפורטת ומרשימה הן את עבודת החקר והן את הדגם הרובוטי, תוך שיתוף פעולה ורוח צוות, הם עשו עבודת מחקר מעמיקה וחשובה, כל הכבוד!
קרא עוד...
קרא עוד...
תמסורות באמצעות גלגלי שיניים (הורדת הילוך, העלאת הילוך, כיוון זהה, כיוון מנוגד)
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
שישי בש"ש בנושא חנוכה. היום נפתח בטקס ייחודי ומרגש של תלמידי כיתה א2 עם הדלקת חנוכייה, הצגה, ריקודים והופעה של מקהלת בית הספר. לאחר מכן, התלמידים נהנו מפעילויות חוויתיות לחג החנוכה: פעילות חל"ד בנושא הגבורה ופעילות אינטראקטיבית "אליפות ישראל בדקה". את היום קינחו הילדים עם סופגניות טעימות. חג אורים שמח לכולם!
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
אירועים
לקראת כיתה א
תוכנית הלימודים
למידה בשעת חירום
זה"ב - "משפחה מתחשבת" תשע"ה
חדשות
מידע להורים
מפתח הל"ב
שישי בש"ש תשעה
זה"ב- "משפחה מתחשבת" תשעו
גיאומטריה בראי האומנות
רובוטיקה
שכבת א'
שכבת ב'
שכבת ג'
חודשון תשעז
שישי בש"ש תשע"ז
מערכת תשלומי הורים
בריאות


יצירת קשר


Powered by 022.co.ilכניסה למשתמש רשום | תנאי שימוש | הקם אתר חינם | | RSS